У пошуках ідеального взуття: який матеріал робить кросівки кращими

Кожен виробник спортивного взуття, одягу та аксесуарів дбає не лише про продуманість дизайну, а й про матеріали для його реалізації. У якихось випадках краще підійде текстиль, а в якихось шкіряні чоловічі кросівки ні з чим не зрівняються. Яке взуття покаже себе добре в різних ситуаціях читайте далі.

Повсякденні кросівки

У пошуках спортивного взуття на кожен день варто оцінювати його зносостійкість насамперед. Такі моделі експлуатуються в інших умовах, не як тренувальні, тому повинні бути стійкішими до різних температур, опадів різної щільності (дощу, снігу, граду), не ковзати по зледенілих поверхнях. Найкраще з такими завданнями справляються шкіряні моделі та кросівки чоловічі замшеві.
 
Крім матеріалу верху, потрібно врахувати ще й матеріал підошви, її форму та малюнок, висоту. Якісна щільна підошва захистить ноги від холоду, що походить від землі, та води під час грози. У міру вигнута підошва гарантує зручність при ходьбі поверхнями різної щільності (асфальту, ґрунтовій дорозі, піску).
 
Краще звертати увагу на моделі із щільними темними шнурками. Вони надійно фіксують стопу, без проблем стираються і не розв'язуються в невідповідний момент. Деякі повсякденні кросівки застібаються на липучки.
 
Для теплого міжсезоння (кінця весни та початку осені) можна вибрати і текстильні моделі. У них ходити не так спекотно, коли на вулиці все ще тепло: тканина пропускає всередину достатньо повітря для нормальної вентиляції.
 

Кросівки для тренувань

Форма взуття залежатиме від типу тренування:
 
  • для бігу - потрібна особлива підошва, яка гарантує зчеплення з різною поверхнею, амортизацію та нормальний клімат-контроль;
  • для тренувань у залі з великою вагою - у таких парах має бути рівна підошва для стійкості, піднімаючи штангу та гантелі, потрібно вдало зафіксувати правильне положення та розподілити навантаження;
  • для фітнесу - будова буде чимось середнім між біговими та тренувальними, тому що в таких активностях є і робота з вагою, і кардіо-вправи;
  • для футболу - знадобляться бутси, якщо тренуєтеся на газоні, щоб було зручно пересуватися та маневрувати на м'якій землі з рослинністю.
Також варто враховувати індивідуальні особливості стопи: висоту підйому, деформацію і довжину пальців, суглоби, що випирають, плоскостопість та ін. У певних випадках допоможе ортопедична устілка, а в деяких - доведеться шукати пошиття взуття на замовлення.
 
Колір кросівок повинен поєднуватися з відтінком форми, доповнювати її. До того ж вибір кольору – внесок у майбутній догляд за парою. Чим світліший відтінок, тим більше уваги йому буде потрібно. Темні кросівки не такі маркі, тож їх часто купують для тренувань на вулиці.

Читайте также

Дізнавайтесь першими про акції, розпродажі та конкурсах.

Telegram