Де вигідніше та краще купувати речі. Байєр чи аутлети?
Далеко не у кожного є час аби блукати магазинами в пошуках необхідного одягу, взуття чи побутової техніки, а ще менше людей мають можливість поїхати за кордон та придбати потрібні речи в іноземних виробників та дистриб’юторів самостійно. Якщо ви не маєте часу та можливостей на самостійний шоппінг, то можете звернутися по допомогу до байєрів чи в аутлети. Що таке аутлет іи хто такий байєр, ви зможете дізнатися у цій статті.
Для чого потрібні байєри та чим вони займаються
Баєр це нова професія. Якщо перекладати дослівно з англійської, то слово перекладається як «покупець». Проте сучасний байєр це не просто людина, що купує різні речі, а справжній експерт, який має наступні навички:
-
орієнтується в модних тенденціях;
-
вміє обирати якісні речі, що мають попит у покупців;
-
вміє формувати модні колекції для магазинів;
-
рахує окупність придбаного товару.
Якщо раніше байєри співпрацювали з магазинами та закуповували для них цілі колекції товарів, то зараз вони більше орієнтуються на індивідуальних клієнтів. Купують для них ексклюзивні та брендові речі за кордоном, розуміються на тому, як вигідно сплатити інвойс, мають різноманітні зв’язки та знижки в іноземних продавців.
Байєром може стати людина будь-якої професії, головне аби вона розумілася на моді, вміла шукати потрібні речі та купувати їх з суттєвою знижкою. Ефективний байєр здатен безпомилково визначити потребу клієнта та придбати для нього те, що дійсно необхідно. Такі люди витрачають багато часу на пошук інформація в Інтернеті, ретельно переглядають відео-огляди модних блогерів, читають профільну онлайн-літературу та оперативно реагують на коментарі клієнтів. Відомих байєрів виробники самі запрошують на свої покази та на запуск нової продукції.
Що таке аутлети, їх переваги та можливі недоліки
Аутлет це магазин чи сайт, на якому виробник пропонує свою продукцію за зниженою ціною. Зазвичай в них розпродаються минулі колекції чи непродані моделі з нового сезону. Також в рідких випадках можуть продаватися товари з незначним браком, про який обов’язково попереджає подавець.
Перші аутлети з’явилися в США в 30-ті рр. минулого сторіччя. Тоді це були магазини на фабриках, де робітникам пропонувалися спеціальні товари за зниженими цінами. Ці торговельні точки нагадували звичайні склади з продукцією в коробках, без яскравих вітрин, таба навіть без примірочних. Сучасні ж аутлети пропонують широкий вибір товарів. Це можуть бути:
-
одяг та взуття;
-
аксесуари та прикраси;
-
побутова техніка та електроніка;
-
товари для домашніх улюбленців;
-
косметика;
-
дитячі товари;
-
спортивний інвентар тощо.
Більшість будинків моди, що розпродають старі колекції, роблять це через італійські аутлети. За площею вони займають декілька тисяч квадратних метрів і можуть налічувати до сотні бутіків. Зовні такі аутлети нагадують невеличкі селища зі своєю архітектурою, вуличками та площами. І потрібно зазначити, що продаються не якісь дешеві підробки, а справжні брендові речі від Ralph Lauren, Pepe Jeans чи Tommy Hilfiger. На жаль зараз не у всіх є можливість самостійно відвідати італійські аутлети, проте можна скористатися інтернет-магазинами, що також пропонують велику кількість брендових іноземних товарів.
Найвідомішими американськими аутлетами є eBay, Zappos Amazon. Немало мультібрендових товарів пропонують і європейські аутлети – Yoox (Італія), Allegro.pl (Польща), Alza.cz (Чехія), Trendyol (Туреччина). На цих інтернет-ресурсах завжди низькі ціни на товар, проте варто дуже ретельно вивчати кожну позицію. Дуже часто в аутлетах продають за низькою ціною товари без упакування, так звану виставкову продукцію, а також товари з ушкодженнями. Аби наявність ушкоджень не стала для вас сюрпризом, варто обов’язково ознайомитися з описом перед замовленням.
Поради при купівлі товарів у байєрів чи на аутлетах
Вам варто звернутися до байєра, якщо ви:
-
не маєте вільного часу на походи по магазинах;
-
не розбираєтеся в новинках ринку краси та моди;
-
не любите шоппінг, проте бажаєте мати гарний вигляд;
-
бажаєте отримати брендові речі із-за кордонного магазину, яких ще нема в Україні;
-
хочете придбати оригінальну іноземну продукцію.
Байєр може купувати для вас речі або ж супроводжувати вас під час шоппінгу та допомагати зробити вибір. Якщо ви вже знаєте точно, які саме парфуми вам потрібні чи від якого бренду бажаєте мати одяг, одразу повідомте про це байєру. В нього є безліч зв’язків, і він точно знає, де цю продукцію купувати вигідніше. Можливо в нього на неї навіть є персональні знижки. Також часто байєри пропонують гарні знижки для своїх підписників в соціальних мережах та для постійних клієнтів.
Якщо ви самі розбираєтеся в тонкощах замовлення та оплати продукції за кордоном, то можете самостійно купувати товари на іноземних аутлетах. Завдяки цьому ви зможете зекономити за рахунок відсутності посередника, проте одразу врахуйте, що усіма питаннями розрахунку та доставляння з-за кордону вам також прийдеться займатися самостійно. Якщо ви плануєте купувати товари в італійських аутлетах, рекомендуємо дочекатися сезонних знижок з середини грудня до кінця лютого та з середини липня до кінця серпня. В цей час діють додаткові знижки в розмірі від 30 до 70%. Якщо ж ви маєте обмаль часу на пошуки потрібного товару, то все ж варто довіритися надійному байєру.